E-TJERA

E katërta në karrierë, Distria Krasniqi “rrëmben” medaljen e artë në Paris

E katërta në karrierë, Distria Krasniqi

Distria Krasniqi ka triumfuar në Paris në finalen e Grand Slamit duke fituar medaljen e artë.

Krasniqi mposhti xhudisten nga Hungaria, Reka Pupp, dhe rrëmbeu medaljen e katërt të artë në karrierë.

Për herë të parë, Krasniqi fitoi medaljen e artë pikërisht në Paris. Ajo u shpall kampione në vitin 2022. Në po të njëjtin vit, Distria Krasniqi mori medaljen e artë në Hungari.

Vitin e kaluar në qershor, Krasniqi fitoi Grand Sllemin e Tbilisit.

Të fundit