Flash News

E-TJERA

Çështja ‘McGonigal’/ Protestë pranë shtëpisë së Ramës në Surrel: Faktet dolën, jep dorëheqjen

Çështja ‘McGonigal’/ Protestë pranë

Qytetarë dhe përfaqësues të Partisë Demokratike, kanë dalë në protestë pranë shtëpisë së kreut të qeverisë në zonën e Surrelit.

Protesta vjen pak ditë pas publikimit të çështjes “McGonigal”, ku janë zbuluar lidhjet e ish-agjentit të FBI-së me kryeministrin Edi Rama.

Me pankarta në duar, ku shkruhet ‘faktet dolën, jep dorëheqjen’, ata i bëjnë thirrje kreut të qeverisë që të japë dorëheqjen nga posti i kryeministrit. 

 

Të fundit