Flash News

E-TJERA

Goditet me thikë 30-vjeçari në Austri, autori një zyrtar shtetëror shqiptar

Goditet me thikë 30-vjeçari në Austri, autori një zyrtar

Një 30-vjeçar shqiptar ka plagosur me thikë një tjetër shtetas në një apartament në Vjenë-Meidling.

Mediat austriake raportojnë se autori është një zytar shtetërore me profesion avokat në Shqipëri. Sipas mediave vendase, shqiptari është shfaqur me gjurmë gjaku në trup dhe pa lëndime, teksa zbriste shkallët e pallatit ku qëndronte i plagosuri.

I plagosuri ka marrë ndihmë urgjente mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Gjatë kontrolleve policia asutriake ka sekuestruar edhe armnë e krimit. 30-vjeçari i cili dyshohet se ka sulmuar të plagosurin u arrestua dhe është dërguar në burg me urdhër të prokurorisë publike të Vjenës.

Të fundit