Flash News

E-TJERA

Sulmi me bombë në Ankara, identifikohet një prej terroristëve

Sulmi me bombë në Ankara, identifikohet një prej

Është identifikuar një nga dy terroristët përgjegjës për sulmin e së dielës në kryeqytetin turk.

Terroristi i PKK-së, Hasan Oguz, me emrin e koduar Kanivar Erdal, u identifikua si rezultat i hulumtimit dhe analizës së ADN-së, njoftoi Ministria e Brendshme e Turqisë.

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në qendër të kryeqytetit turk Ankara në orët e para të së dielës, raportojnë mediat turke. Shpërthimi në Ankara ndodhi pranë ndërtesave të Parlamentit dhe ministrisë së Brendshme.

Një nga "terroristët” që mbërriti në zonë me një furgon hodhi veten në erë, i dyti mbeti i vrarë. Nga shkëmbimi i zjarrit u plagosën edhe dy policë.

Të fundit