Flash News

E-TJERA

Ishte në ‘listën e zezë’ të bandës së Haxhiut, flet avokati Doga: Lajmin e mora vesh nga policia

Ishte në ‘listën e zezë’ të bandës së

Avokati Adriatik Doga ka treguar si e ka mësuar lajmin se ka qenë në shënjestër të bandës së Leart Haxhiut për t’u eliminuar.

I ftuar në Syri tv, Doga është shprehur se nuk është kërcënuar asnjëherë nga grupi i Haxhisë dhe deri tani nuk ka asnjë informacion shtesë nga ana e prokurorisë.

"Unë jam informuar për tentativën e vrasjes nga komunikimi që drejtori i përgjithshëm ka bërë për mediat gjatë operacionit. As kam dyshuar as jam kërcënuar dhe as kam kuptuar në asnjë moment që të bëhej një atentat ndaj meje, nuk kishte pse të më vrisnin ke dera e shtëpisë sepse unë jam në rrugë përditë dhe më vrisnin ku të donin.

Unë nuk kam pasur komuniko me asnjë person dhe kush të dojë le të komunikojë me mua, nuk jam fshehur dhe nuk kam asnjë konflikt me asnjë dhe jam gati që të shkoj kudo që më kërkon policia.

Nuk kam pse kërkoj urdhër mbrojtje sepse nuk ndihem i rrezikuar dhe nëse shteti mendon të më mbrojë në sajë të akuzave të të penduarit le të marrë masa. Artan Tafanin unë e kam kushëri dhe jemi takuar para tre muajve kemi pirë kafe te lokali, ndërsa me Laertin nuk kam asnjë komuniko dhe nuk kam asnjë konflikt me të.

Familja nuk e ka pritur mirë, ndihet e trembur dhe ajo është pjesa më e brishtë e njeriut, ndërsa familjarët e Tafanit janë larguar nga Shqipëria pasi ka frikë mos ta vrasin", tha ai.

 

Të fundit