Flash News

E-TJERA

Ishte nisur për vrasje, kush është Aldi Mustafa, miku i “Rrumit të Shijakut”

Ishte nisur për vrasje, kush është Aldi Mustafa, miku i

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga arrestimi i Aldi Mustafës, i cili u kap me silenciator me vete teksa ishte nisur për të vrarë dikë.

Blutë bëjnë me dije se Mustafa kishte planifikuar një atentat, dhe në momentin e arrestimit atij i është sekuestruar një armë tip’ Scorpion’ me silenciator.

Po ashtu u arrestua edhe Klevis Kurdiu, shoku me të cilin po udhëtonte me një makinë dhe ishte nisur për të kryer atentatin.

Por kush është Aldi Mustafa

Mustafa nuk ështe emër i panjohur për Policinë. Ai u arrestua në vitin 2021 pasi kishte planifikuar atentatin e një personi. Ai njihet për miqësinë me Aleksandër Lahon, Rrumin e Shijakut, i cili ishte në të njëjtën makinë me prokurorin Arian Ndoja gjatë atentatit të 1 nëntorit të vitin 2019, ku mbeti i plagosur. Gjithashtu ai ka qenë i dënuar i dënuar me 10 vit burg në Gjermani për kanosje dhe drogë.

Në 3 prill të këtij viti ai ishte ‘shënjestra’ e një atentati. 37-vjeçarit iu vendos lënda plasëse në makinën tip ‘Volksëagen’, te goma rezervë, por për fat të mirë mundi të shpëtonte pa lëndime.  Në vitin 2021, Aldi Mustafa u arrestua nga Policia së bashku me dy persona të tjerë, pasi dyshohej se do të kryenin një vrasje.

Të fundit