Flash News

E-TJERA

Me temperatura në 30 gradë, parashikimi i motit gjatë kësaj jave

Me temperatura në 30 gradë, parashikimi i motit gjatë kësaj

Këtë jave vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme, si rezultat i prezencës së anticiklonit afrikan.

Moti do të jetë i kthjellët e me vranësira të pakta deri mesatare.

Sipas Shërbimit Meteorologjik ushtarak, gjatë ditës së Enjte dhe të Premte vranësirat do të pasohen me reshje lokale shiu me intensitet të ulët përqendruar në relievet kodrinore-malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina hera-herës era do të jetë intensive e me shpejtësi 10-15m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-3 ballë.

Me temperatura në 30 gradë, parashikimi i motit gjatë kësaj

 

Të fundit