Flash News

E-TJERA

Mori pjesë në sulmin terrorist në Banjskë, arrestohet Milan Radoiçiç

Mori pjesë në sulmin terrorist në Banjskë, arrestohet Milan

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftuar se është arrestuar terroristi Milan Radojiçiç, i cili pranoi se ishte pjesë grupit terrorist që sulmoi Policinë e Kosovës në Banjskë.

Më 3 tetor 2023, punonjësit e policisë së Drejtorisë së Policisë Kriminale kanë kontrolluar banesën dhe lokalet e tjera të Milan Radoiçiqit, i cili është urdhëruar që policia të ndalojë deri në 48 orë.

Ai është sjellë në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd me një kallëzim penal”, thotë MPB e Serbisë.

 

Të fundit