Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ Indeksi i “Global Price”: Shqipëria e 14-ta në botë për çmimin më të lartë të naftës

■ Atentat në Panaja të Vlorës, dy të vrarë

■ E lidhur: Identifikohen viktimat, kush janë ‘Bushi’ dhe ‘Shpati’ që mbetën të vdekur te mbikalimi i Panajasë

■ BE parashikon kosto disa herë më të ulëta se koncesionet e qeverisë për autostradën Adriatiko-Joniane

■ Takimi Kurti-Vuçiç, Borrell: Nuk ka marrëveshje për targat dhe dokumentet, diskutimet rikthehen para shtatorit

■ BE del kundër ‘pasaportave të arta’: Nxisin krimin e organizuar dhe pastrimin e parave

■ 4 viktima në 24 orë, Meta nga Elbasani: Policia e mpirë nga lidhjet e krimit me politikën

■ Europiani i atletikës, Luiza Gega kualifikohet në finalen e Munich 2022

 

Të fundit