Flash News

E-TJERA

Reshje shiu dhe bore, si do të jetë moti ditën e sotme

Reshje shiu dhe bore, si do të jetë moti ditën e sotme

Ditën e sotme, moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu në zonën perëndimore. Ndërsa në zonat verilindore dhe juglindore priten reshje bore pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten -3 deri në 6°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë 3-8°C në veri dhe 10-12°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim nga kuadrati i perëndimit me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2-3 ballë në det të hapur.

Të fundit