Flash News

E-TJERA

Reshje shiu dhe temperatura në -1, si parashikohet moti për sot

Reshje shiu dhe temperatura në -1, si parashikohet moti për sot

Për ditën e premte pritet të kemi mot me vranësira dhe reshje shiu me intensitet deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në zonat malore kryesisht në juglindje priten reshje bore me intensitet deri mesatar. Kjo situatë do të mbetet prezente deri në orët e para të mëngjesit e më pas do të mbizotërojë orët me diell. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare 1-10m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës nga 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -1 deri 6°C

në zona e ulëta -1 deri 12°C

në zona bregdetare 5 deri 12°C

 

Të fundit