Flash News

E-TJERA

Shkëputet ashensori nga kati i pestë në Tiranë, plagoset një çift bashkëshortësh

Shkëputet ashensori nga kati i pestë në Tiranë, plagoset

Një çift bashkëshortësh kanë mbetur të plagosur në Tiranë, pasi ndodheshin në një ashensor i cili është shkëputur nga kati i pestë në katin zero.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Aleksandri i Madh”, në Unazë të Re.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 06.02.2023, në Unazë të Re, në rrugën “Aleksandri i Madh”, ka pësuar defekt ashensori i një pallati dhe ka rënë nga kati i pestë në katin zero. Në të ndodheshin shtetasi S. K., 56 vjeç, dhe shtetasja S. K., 55 vjeçe (çift bashkëshortësh).

Në ndihmë të tyre kanë vajtur shërbimet e Policisë, shërbimet e zjarrfikëses dhe të ambulancës.

Si pasojë, shtetasit e lartpërmendur janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit