Flash News

E-TJERA

Shkuan për ski, bllokohen pesë të rinj në Malësi të Madhe

Shkuan për ski, bllokohen pesë të rinj në Malësi

Një grup të rinjsh kanë mbetur të bllokuar në veri të Razmes së Malesisë së Madhe, ndërsa kishin shkuar për të ski.

Për t’ju ardhur në ndihmë janë nisur Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, të cilët kanë mundur të hyjnë në kontakt me të rinjtë.

Sipas policisë, njëri prej tyre ka shqetësime shëndetësore por pa rrezik per jetën, ndersa te tjeret jane ne gjendje te mirë.

Njoftimi i policisë:

5 Te rinj bllokohen ne bore ne M.Madhe

Forcat e Ndehyrjes se Shpejte ne Opeacione shpetimi

Kane arritur te hyjne ne lidhje me te rinjte dhe po vazhdojn Marshimin ne drejtim te tyre, pasi u duhet te udhetojne nga Razma 20 km ne kembe.

Forcat e policise se nderhyrjes se shpejte Shkoder dhe sherbimet e komisariatit te policise se Malesise se Madhe, prej 2 oresh kane nisur nje operacion shpetimi ne Fushe te Zeze, 20 km ne veri te Razmes se Malesise se Madhe, ku kane mbetur te bllokuar ne bore 5 te rinje nga Bjza e Kastratit, te ilet kishin shkuar per te rreshqitur me ski ! Para nje ore dy grupet e nderhyrjes se shpejte kane mberritur ne Razem dhe nisur marshimin ne kembe per ne vendin ku kane mbetur te rinjte !

Policia i duhet te ece ne kembe se paku 20 km neper rruge malore. Lajmi i mire eshte se policia ka mundur te hyje ne kontakt me te rinjte duke komunikuar me celular ! Njeri prej tyre ka shqetesime shendetesore por pa rrezik per jeten, ndersa te tjeret jane ne gjendje te mire !

Per momentin mesohet se te rinjte jane strehuar ne nje stan veror, deri sa te mberrijne grupet e gatshme te policise, qe po udhetojne ne drejtim te tyre. Duhen se paku 5 ore qe te perfundoje ky opecion, por e rendesishme eshte qe konktaktet mes te rinjve te bllokuar dhe policise ne operacion, jane vendosur.

Të fundit