Flash News

E-TJERA

Shqipëria U17, ndryshon agjenda e dy miqësoreve ndaj Bosnjes

Shqipëria U17, ndryshon agjenda e dy miqësoreve ndaj Bosnjes

Ekipi Kombëtar U-17, do të luajë dy takime miqësore ndërkombëtare në muajin shkurt kundër bashkëmoshatarëve të Bosnje Hercegovinës. Trajneri i kuqezinjve, Ervin Bulku do të ketë në dispozicion për këto ndeshje lojtarët e vitlindjes 2006, ndërkohë që ka një ndryshim në agjendën e dy takimeve.

Fillimisht, dy federatat kishin rënë dakord që këto dy miqësore të luheshin në 14 dhe 16 shkurt, teksa pas një konsulte e një diskutimi të mëtejshëm u ra dakord që dy ndeshjet që do të zhvillohen në Shqipëri të luhen në dy data të tjera. Takimi i parë është planifikuar të zhvillohet në 15 shkurt, duke nisur në ora 15:00 në stadiumin ‘Niko Dovana’ në Durrës, ndërsa sfida e dytë Shqipëri U17 – Bosnje Hercegovinë U17 do të luhet në 17 shkurt, ora 11:30 në stadiumin kombëtar “Air Albania”, Tiranë.

Në të dyja takimet, Federata Shqiptare e Futbollit do të hapë dyert për të gjithë tifozët, për t’i dhënë sa më shumë mbështetje kuqezinjve të vegjël.

Të fundit