Flash News

E-TJERA

Temperatura deri në -21°C, ARRSH apel drejtuesve: Pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë

Temperatura deri në -21°C, ARRSH apel drejtuesve: Pajisuni me goma

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka apeluar të gjithë drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes në disa akse rrugore.

Temperaturat e ulëta deri në -21°C në zonat malore shoqëruar me erë të forte kanë sjellë probleme dhe vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

ARRSH udhëzoin drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhira.

“Temperaturat e ulëta kanë vazhduar gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit duke arritur deri në -21°C në zonat malore shoqëruar edhe me erë të fortë por pa sjellë probleme me qarkullimin.

Është punar pa ndërprerje me shpërndarjen e kripës për të evituar ngricat.

Qarkullimi kryhet normalisht në të gjitha akset.

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, njofton ARRSH.

Të fundit