Flash News

E-TJERA

Temperatura të ulëta, e marta dhe e mërkura ditët më të ftohta të javës

Temperatura të ulëta, e marta dhe e mërkura ditët më

Dy diët më të ftohta të kësaj jave do të jenë e marta dhe e mërkura, ku temperaturat do të shënojnë një ulje të ndjeshme.

Meteorologu Hakil Osmani tha në një lidhje për Euronews Albania se temperaturat në zonat malore do të zbresin deri nga  -6 në -9 gradë Celsius, ndërsa në vendet e ulëta do të arrijnë në 3 gradë Celsius.

“Nga dita e premte e kësaj jave pritet që temperaturat të rriten. Dhe në kryeqytet temperaturat e ajrit do të jenë nga 0 në -2 gradë celsius. Kjo i adresohet masave ajrore të ftohta që vijnë nga Siberia dhe po prekin rajonet e Ballkanit”, tha meteorologu.

Të fundit