E-TJERA

Temperaturat shkojnë në -6°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat shkojnë në -6°C, parashikimi i motit për

Masat e ftohta me origjinë verilindore-lindore do të kushtëzojnë në vendin tone mot të ftohtë.

Gjatë pasdites pritet shtim i vramiësrave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara dëbore në zonat malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të luhaten nga -6°C në Peshkopi deri në 10°C në qytetin e Sarandës.

Era do fryjë e fortë me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi verior –verilindor, duke krijuar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzimi 5 ballë.

Të fundit