Flash News

E-TJERA

U merrnin para qytetarëve për skanera, lirohen dy mjekët e QSUT një ditë pasi u arrestuan për korrupsion

U merrnin para qytetarëve për skanera, lirohen dy mjekët e QSUT

Një ditë pas arrestimit, janë liruar nga paraburgimi dy mjekët e arrestuar në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, Nazmi Metaliu dhe Astrit Mansaku.  

Ndonëse ata u akuzuan për korrupsion dhe shpërdorim detyre pasi dyshohet se u merrnin para pacientëve në këmbim të skanerëve, Gjykata ka vendosur pezullimin me 3 muaj nga detyra të dy mjekëve.

Hetimet kishin nisur rreth tre  javë më parë, ndërsa ishin dokumentuar disa raste ku mjeket iu merrnin para qytetarëve qe iu nënshtroheshin skanerit.

Të fundit