Flash News

KRYESORE

Foto me kafshë të egra e të vrara në fuoristradë, policia i gjurmon 6 korçarët nga ‘Facebook-u’

Një foto me kafshë të egra të vrara dhe armë gjahu, ndërsa ndodhen pranë një fuoristrade bëri bujë ditët e fundit në rrjetet sociale.

6 korçarët e postuan foton në ‘facebook’, por policia i ka gjurmuar përmes rrjetit social dhe i ka shoqëruar në komisariat.

“Lidhur me foton e publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqen 6 shtetas me një mjet tip fuoristradë, me dy armë gjahu dhe kafshë të egra të vrara, informojmë se shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë dhe Kolonjë, kanë kryer verifikimet përkatëse, identifikimin dhe shoqërimin e shtetasve të mëposhtëm:

- E.L, L.Ç, S.G, banues në Korçë;

- L.M, banues në fshatin Polenë,

- A.D dhe D.D, banues në fshatin Leshnjë, Kolonjë.

Në bazë të ligjit "Për shpalljen e moratoriumit të gjuetisë" u bë bllokimi i armëve të gjahut, së bashku me lejet përkatëse dhe vërtetimet mbi regjistrimin e armëve. Inspektorati i Pyjeve dhe Mjedisit ka ndëshkuar me masë administrative dy prej shtetasve”, sqaron policia.

Ditari politik

Të fundit