“Ke kopjuar portretin e Gjergj Kastriotit”/ Gjuzi debat me Ndokën për votat

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi debatoi me kryetarin e Partisë Demokristiane Nard Ndoka për votat, ndërsa i kujtoi atij se kishte kopjuar portretin e Gjergj Kastriotit. Të ftuar në emisionin “360 gradë” në Ora News, të dy kanë treguar detaje interesante nga koha kur kanë qenë pjesë e Partisë Demokristiane.

Debati

Kujtim Gjuzi: Nard po ta kujtoj në Tiranë 7888 vota Kujtim Gjuzi në krye të demokristianëve, 3 anëtarë të këshillit bashkiak. A janë votat time këto? Sa ke anëtarë të këshillit bashkia sot ti? Zero i ke ti

Nard Ndoka: Ke qenë me Partinë Demokristiane

Kujtim Gjuzi: Kam qenë dhe e kam për nder që kam pranë teje dhe në zyrat e mija ke thënë dua të bëhem kryetar dhe të kam thënë të takon me shumë se cdo kush tjetër.

Nard Ndoka: Ku ke pas zyra ti

Kujtim Gjuzi: E di ti, në katë të dytë kur ke ardhur. Pastaj ke kopjuar portretin e Gjergj Kastriotit për të bërë Lidhjen e Lezhës.