KRYESORE

Kërcënoi qytetarët, Rama braktiset edhe nga socialistët: Fashist, po mbron oligarkët

Përveç revoltës që po zhvillohet në Kalimash, një tjetër revoltë e qytetarëve ka shpërthyer në ‘Facebook’-un e kryeministrit Edi Rama.

Në statusin e Ramës ku kërcënohen banorët e Kukësit se do të marrin përgjigjen e merituar për shkatërrimin e sporteleve të kompanisë private, është vështirë të gjesh një koment në mbështetje të kryeministrit.

Pothuajse të gjithë komentuesit kritikojnë sjelljen e Ramës dhe vendimin për të taksuar ‘Rrugën e Kombit, e cila prek më së shumti banorët e varfër të Kukësit dhe dëmton turizmin në Shqipëri apo shkëmbimet tregtare me Kosovën.

Rama akuzohet si fashist nga qytetarët dhe se po mundohet të mbrojë oligarkët me vendimet që merr.

Në këtë status, janë shumë të rralla komentet e socialistëve, çka tregon se për këtë çështje, Rama është braktisur edhe nga njerëzit e tij.

Përplasja në Kukës, identifikohet polici i plagosur në protestë

 

 

Ditari politik

Të fundit