Laert Vasili: Më arrestuan në Athinë për ditëlindje se këndova labçe

Aktori dhe regjisori i njohur Laert Vasili, i ftuar në emisionin “360 gradë” në Ora News, ka folur për rastin e Kostandin Kaçifas dhe çështjen e minoriteteve greke.

Ndër të tjera ai ka ndarë një ndodhi në Athinë ku është arrestuar bashkë me miqtë pasi ka kënduar labçe.

“Në një ditëlindjen time në Athinë, pas shfaqjes kanë ardhurkatër shokë të mi vlonjatë, nisëm të këndonim labçe dhe na arrestuan brenda 20 minutave”. U shpreh vasali.

Si një gjysmë minoritar nga nëna dhe duke e njohur mirë realitetin e tyre, regjisori u shpreh se sot për hir të pensioneve shumë banorë të Dropullit  deklarohen minoritarë.

“Nëse shqipëria do ishte Zvicër në aspektin e ekonomisë, minoritarët do të deklaroheshin zviceranë…Fukurallëk maskarallëk”, u shpreh më tej ai.