POLITIKOFF

Beyonce njofton datat e turit të saj ndërkombëtar

Beyonce njofton datat e turit të saj ndërkombëtar

Askush nuk "mund t'ia thyejë zemrën" Beyonce, por ajo mund të "thyejë" Ticketmaster me shitjet e biletave.

Superylli njoftoi sot se do organizojë turneun e saj të shumëpritur botëror "Renaissance".

41 vjeçarja do të nisë më 12 korrik në Filadelfia, me ndalesa të mëvonshme në qytete duke përfshirë Chicago, New York City, Boston, Atlanta, Miami, Las Vegas, Los Angeles, Houston dhe New Orleans, ndër të tjera.

Itinerari i plotë, i cili përfshin edhe datat ndërkombëtare, është i disponueshëm në faqen zyrtare të internetit të këngëtares "Cuff It" së bashku me informacionin rreth biletave.Njoftimi i turneut të Beyoncé vjen pas koncertit të saj kontrovers në Dubai, ku ajo këndoi hite të ndryshme për hapjen e resortit luksoz Atlantis The Royal. Megjithëse "Renaissance" i bën homazh rrënjëve të çuditshme të muzikës house, Queen Bey nuk performoi asnjë këngë nga albumi gjatë shfaqjes së saj një orëshe të 21 janarit në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku homoseksualiteti është i paligjshëm. Beyonce thuhet se mori një pagë prej 24 milionë dollarësh.

Të fundit