Flash News

POLITIKOFF

Ekspertja britanike e gjuhës së trupit lexon gjestikulacionet e Adele: Ajo mendoi se do të fitonte disa çmime Grammy

Ekspertja britanike e gjuhës së trupit lexon gjestikulacionet e Adele:

Nuk është aspak e habitshme që ikona e pop-it u largua për një moment nga Crypto Arena në LA pasi humbi nga Harry Styles duke pasur parasysh gjestet e saj dhe zgjedhjen e veshjes. Ishte nata më e madhe e vitit në industrinë e muzikës dhe pas një pauze dy-vjeçare për shkak të pandemisë, ceremonia e shumëpritur e 65-të e çmimeve Grammy dukej të ishte vezulluese.

Për yllin e popit, Adele, nuk ishte përjashtim, pasi së bashku me divën tjetër Beyoncé, e cila pati më shumë nominime të natës ajo ishte e gatshme për fitore. Ky ishte një moment kyç edhe për Adelën, pasi ajo kishte publikuar albumin e saj të parë pas gjashtë vitesh. Albumi i titulluar “30”, u publikua në vitin 2019 dhe pasi ajo kishte njoftuar fundin e martesës së saj me Simon Konecki.

Por ndërsa mbrëmja përparonte dhe pavarësisht se kishte fituar një çmim për performancën më të mirë të solo pop për këngën e saj “Easy on Me”, gjërat u kthyen për keq për Adelën. Gjatë fjalimit të pranimit të Harry Styles për albumin e vitit për Harry’s House, Adele u kap në kamera duke u larguar përkohësisht. Teksa nëna e njërit ecte gjatë fjalimit të tij, këngëtarja Lizzo u pa duke qeshur me të. Në një intervistë ekskluzive, ekspertja e gjuhës së trupit Patti Wood tha për The US Sun:

"Adele mendoi se do të kishte një natë të madhe dhe do të fitonte disa çmime. Kjo shpresë u shfaq në zgjedhjen e veshjes së saj dhe mënyrën se si ajo mbajti fjalimin e saj të pranimit. Ajo synonte një fitore të madhe në Grammy me më shumë se një çmim."

Patti tha se fjalimi i pranimit të Adelës pas fitores së saj për Performancën më të Mirë Pop Solo ishte “i paplotë”.

"Ironike se si fjalimi i pranimit i Beyonce ishte i plotë dhe ajo tha gjithçka që donte të thoshte."

Patti vuri në dukje gjithashtu historinë që tregoi Adele me veshjen e saj, të cilën ajo e quajti “shumë Over The Top”. Ajo shton:

“Ishte një fustan i kuq i thellë i tipit të Disney-t. Fustani ishte një fustan i fuqishëm që u zgjodh sepse ajo mendonte se do të fitonte shumë.

Të fundit