Flash News

POLITIKOFF

Eurovision publikon këngët më të klikuara të janarit 2023, në vend të dytë Luiz Ejlli

Eurovision publikon këngët më të klikuara të janarit

Festivali i madh evropian i muzikës, Eurovision, publikon çdo muaj në kanalin YouTube listën me 20 këngët më të dëgjuara të këtij festivali ndër vite. Në listën e këngëve më të dëgjuara të janarit të vitit 2023, fansat e Eurovisionit kanë mbetur të habitur, pasi një këngë e vitit 2006 ka arritur të renditet e dyta në këtë listë.

Eurovision publikon këngët më të klikuara të janarit

Bëhet fjalë për këngën “Zjarr e ftohtë” të Luiz Ejllit, me të cilën ka përfaqësuar Shqipërinë në Eurovision 2006. Që pas hyrjes së tij në spektaklin “Big Brother VIP Albania 2”, ai është kthyer në personazhin më të komentuar në rrjetet sociale dhe fansat kanë nisur të shprehin interesimin edhe për karrierën e tij të dikurshme.

Eurovision publikon këngët më të klikuara të janarit

Kënga “Zjarr e ftohtë” ka ngjallur një interes të madh te publiku pas hyrjes së tij në “BBVA” ku brenda një muaji ajo ka arritur më shumë se një milion klikime. Kënga kishte vetëm rreth 220 mijë klikime para se ai të futej në shtëpi, ndërsa tani kur ka kaluar vetëm një muaj, “Zjarr e ftohtë” numëron mbi 1.5 milion klikime në YouTube. 

Të fundit