Flash News

POLITIKOFF

Lajm i hidhur për fansat e “Peaky Blinders”!

Lajm i hidhur për fansat e “Peaky Blinders”!

Cillian Murphy dha një lajm të keq për fansat e hitit të BBC-së, “Peaky Blinders”.

Murphy,tha që nuk do të kthehej kurrë më në rolin e Tommy Shelby.

I pyetur pas ceremonisë nëse ishte i lumtur që doli në pension Tommy, të cilin e portretizoi nga viti 2013 deri në 2022, ai tha: “Më pëlqente ta luaja atë”.

“Unë me të vërtetë nuk jam sentimental për punën. Më duket sikur gjëja tjetër është gjëja më emocionuese. Dhe dua të them, ishte një periudhë dhjetëvjeçare në jetën time, kështu që është domethënëse, por gjithmonë ndjej, le të vazhdojmë të ecim përpara”, shton aktori.

“Oppenheimer” ndërkohë fitoi çmimin për ‘filmin më të mirë’ dhe Christopher Nolan, 53 vjeç, i lindur në Londër, u emërua ‘regjisori më i mirë’ për filmin, të cilin gruaja e tij Emma Thomas, 52 vjeçe, ishte bashkë-prodhuese.

Të fundit