Flash News

POLITIKOFF

Thuhet se për shkak të Shakirës, Clara është shtruar në spital në gjendje të rënduar shëndetësore

Thuhet se për shkak të Shakirës, Clara është shtruar

Të enjten e kaluar bota e muzikës u trondit nga publikimi i këngës ‘Sessions #53’ të Bizarrap dhe Shakira. Tekstet thumbuese për ish-partnerin e saj Gerard Pique dhe të dashurën e re, kanë pasur pasoja të forta. Këngët e fundit të Shakirës janë frymëzuar nga ndarja e saj me futbollistin. Pas hitit të famshmit ‘Te Felicito’, shumë dëgjues kanë pritur referenca të reja, por askush nuk mund ta priste hitin më të fundit.

Megjithatë, ndoshta referencat më të diskutueshme në këngë nuk janë ato për Pique-n, por për të dashurën e tij aktuale, Clara Chía. Mesa duket e reja nuk është rehat me uraganin që i është lëshuar kundrejt saj dhe para disa ditësh ajo kërkoi edhe ndihmën e një psikologu. Lorena Vazquez e ‘Mamarazzis’ një javë më parë tregoi se:

"E ndalojnë në rrugë për ta pyetur se kush është, i këndojnë këngën, të gjithë e njohin dhe pasi është një vajzë mjaft e turpshme."

Këtë të shtunë në ‘Fiesta’, Saul Ortiz ka dhënë një përditësim mbi situatën në të njëjtën linjë.

"Ajo ka rreth tetë ditë në shtëpinë e prindërve, duke punuar nga shtëpia. Ajo ka nevojë për një mbështetje sepse gjendja e saj nuk është e mirë. Nuk është e lehtë të jesh një vajzë 23-vjeçare dhe të jesh në vëmendjen e Spanjës dhe të gjithë botës. Ajo e ka bërë të vetën dhe asaj i duhej një hap më shumë."

Për këtë, Marisa Martin Blazquez shtoi informacione të reja kur shkoi edhe më tej se Chia është thjesht duke kaluar një kohë të keqe.

Thuhet se për shkak të Shakirës, Clara është shtruar

"Ka pasur një roje të përhershme dhe ai nuk është parë të largohet. Ajo ka nevojë për ndihmë në nivele të tjera më të veçanta, nga ekspertët, nga psikologët."

Por këtë të martë është bërë e ditur se Clara Chia është dashur të trajtohet në një spital në Barcelonë pasi ka pësuar një sulm ankthi për shkak të asaj që po kalon, sipas ‘Mamarazzi’.

"Clara shkoi në Spitalin Quironsalud, një klinikë private e vendosur në Barcelonë, me qëllim që punonjësit e shëndetësisë të ruajnë shëndetin e saj për shkak të kësaj pengese që ndikoi seriozisht në frymëmarrjen e saj."

Siç u zbulua në programin ‘Y ahora Sonsoles’ në Antena 3, Clara Chia po merr trajtim psikologjik dhe po shkon rregullisht në një klinikë për të kontrolluar problemet e saj të ankthit.

Të fundit