Flash News

POLITIKOFF

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy 2023'

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Tapeti i kuq i çmimeve Grammy njihet për modën më të rrezikshme dhe emrat më të mëdhenj të industrisë muzikore eksperimentuan në çdo lloj mënyre për tu cilësuar si të veshurit më të mirë gjatë mbrëmjes. Ndërsa ceremonia u kthye në shtëpinë e saj të zakonshme në Los Anxhelos, për herë të parë që nga viti 2020, yjet arritën me silueta dramatike dhe zgjedhje me ngjyra të larta përpara ngjarjes vjetore.

Ndër pamjet më tërheqëse ishte fustani skulpturor blu elektrik i Cardi B nga stilisti indian Gaurav Gupta, i cili bëri debutimin e tij në Javën e Modës së Lartë në Paris pak më shumë se një javë më parë. Lizzo mahniti gjithashtu me një pelerinë dramatike të “Dolce & Gabbana”, të stolisur me lule me ngjyra. Kim Petras dhe Sam Smith mbërritën të veshur tërësisht me të kuqe. Kapela e sipërme dhe pelerina e Smith ishin vetëm disa nga aksesorët argëtues të mbrëmjes.

Asnjë nuancë e vetme nuk sundoi natën, megjithëse një numër i dukshëm i të pranishmëve mahnitën në rozë. Bebe Rexha veshi një fustan “Moschino”. Kishte gjithashtu shumë kristale dhe diamant të rremë të ekspozuar. Taylor Swift kishte veshur një bluzë të ndezur me dy pjesë nga Roberto Cavalli, ndërsa Harry Styles i shmangu veshjet zyrtare në favor të një kostumi verbues “EgonLab” të zbukuruar me kristale “Swarovski”. Më poshtë do të listojmë personazhet e famshëm, që u veshën më mirë në Grammy.

Annita

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Cardi B

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Harry Styles

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Busta Rhymes dhe Queen Latifah

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Lil Uzi Vert

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Kim Petras dhe Sam Smith

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Machine Gun Kelly dhe Megan Fox

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Lizzo

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Olivia Rodrigo

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Måneskin

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Pharrell Williams

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Miguel

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

Bebe Rexha

Yjet e veshur më bukur në tapetin e kuq të 'Grammy

 

Të fundit