Flash News

Rajoni

Parlamenti Evropian diskutim sot për sulmin ndaj Policisë së Kosovës, pritet miratimi i një rezolute

Parlamenti Evropian diskutim sot për sulmin ndaj Policisë së

Parlamenti Evropian do të diskutojë sot lidhur me sulmin e ndodhur më 24 shtator ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit.

Në njoftimin e Parlamentit Evropian bëhet e ditur se debati për Kosovën pritet të nisë pas orës 15:00 dhe pritet edhe miratimi i një rezolute.

Eurodeputeti Tonino Picula, njëri ndër iniciatorët e debatit në një postim në X tha se dënojnë agresionin e fundit të një bande të armatosur terroriste kundër policëve të Kosovës.

Të gjitha faktet rreth sulmit duhet të vërtetohen. Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë”, shkruan ai.

Parlamenti Evropian diskutim sot për sulmin ndaj Policisë së

 

Të fundit