Rama largoi nga Shkodra ‘kritikun’ Bushati, e zëvendësoi me Valdrin Pjetrin; PD i nxori dënimin si trafikant në Itali  

Sot, Partia Demokratike publikoi, ashtu siç kishte paralajmëruar dokumentin e dënimit në Itali për trafik droge të Valdrin Pjetrit.

Ai u shpall fitues në 30 qershor për Bashkinë e Shkodrës. Megjithatë, Pjetri “u ngrit në detyrë” edhe pas këtij procesi, ku opozita nuk mori pjesë.

Në mbledhjen e Asamblesë së PS, mbajtur më 23 korrik, Rama i besoi Pjetrit edhe pozicionin e koordinatorit për Qarkun e Shkodrës në vendin e Ditmir Bushatit.

Ky i fundit, i njohur për qëndrimet e shpeshta kritike ndaj PS dhe kryesisht ndaj vetë kryeministrit Rama.

Por, si e justifikonte Rama vendosjen e Valdrin Pjetrit si drejtues politik në Shkodër?

Ndiq videon e mëposhtme:

Shkarkimi/ Kritikat e bujshme të Ditmir Bushatit që e bënë “kurban” të Ramës 

Dokumenti/ PD publikon provat që “fundosin” Valdrin Pjetrin: U dënua në vitin 2003 për trafik droge në Itali