Reagon David McAllister pas marrëveshjes Rama-Basha, mesazhi i rëndësishëm që përcjell

Zëvëndëspresidenti i PPE, David McAllister ka reaguar pas marrëveshjes Rama-Basha një natë më parë.

Përmes një statusi në rrejtet sociale McAllister shprehet i kënqur që përpjekjet e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara ishin më në fund të sukseshme për zgjedhjen e kizës në Shqipëri.

Statusi i McAllister:

Jam i kënaqur që përpjekjet e Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara për t’i dhënë fund krizës politike në Shqipëri në fund ishin të suksesshme. Mesazhi kryesor është: zgjidhje të qëndrueshme mund të arrihen nëse qeveria dhe opozita drejtojnë dialogun me njëra-tjetrën.