Renato Mekolli sqaron të vërtetën e largimit të tij nga Hell`s Kitchen

Lajmet për largimin e Renato Mekollit nga “Hell`s Kitchen” u përhapen shmë shpejt në mediat online. Edhe “Politiko” shkroi dhe madje e vuri në dyshim nëse është i vërtetë largimi apo një nga “lojërat” e radhës të ‘djallit’ të kuzhinës më ë ndjekur në Shqipëri.

Mbrëmë kishim mundësinë të shihnim një nga shefët më të suksesshëm shqiptarë, që ka një sërë arritjesh në fushën e kulinarisë, shef Alsi Sinanaj.

Në fakt Alsi kishte ardhur si i ftuar në “Hell`s Kitchen Albania” dhe Renato nuk është larguar. Përmes një postimi në Instagram, Renato ka sqaruar gjithë të vërtetën:

Ndjesë për tërheqen e vëmendjes tuaj, si dhe një falenderim të veçantë fansave jo vetëm të mij por edhe të “Hell’s Kitchen” që ju shqetësova me lajmin e sotëm… Mos u shqetësoni sepse unë do të vazhdoj të jem pjesë e këtij formati televiziv në Topchannel të cilin e kam sjell vetë dhe e dua shumë… tek secili nga ne ekziston një Djall… Hell’s Kitchen to be continued…
@alsi_sinanaj faleminderit shumë që ishe me ne
😘
Djalli im i mirë @zefinahasani si thua? Të kthehemi në normalitet ?
🤗🤣🤣👿👿