Flash News

KRYESORE

Rishfaqet me batuta Monika Kryemadhi: Më mirë qani nga malli se nga halli, m'u thaftë dora që Ramën s’e qëllova në kokë, t’i shkundja trutë  

Rishfaqet me batuta Monika Kryemadhi: Më mirë qani nga malli se nga

Pas disa kohësh mungesë në media dhe në reagimet politike, rishfaqet kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Ajo ka mbajtur sot një konferencë për shtyp me gazetarët, ku ka bërë edhe një përmbledhje të situatës aktuale politike dhe ekonomike të vendit.

Pas deklaratave të saj për problemet, që sipas Kryemadhit kanë përfshirë vendin që nga qeverisja vetëm nga socialistët, Kryemadhi është “ngacmuar” nga gazetarët për mungesën e saj në media prej disa javësh. Kujtojmë se Kryemadhi shfaqej më herët disa herë në ditë përmes reaghimeve në media dhe rrjetet sociale. 

Kryemadhi ka pranuar të përgjigjet duke theksuar se LSI nuk është një parti që përfaqësohet vetëm nga kryetari dhe se politika ka nevojë për promovimin e elitave të reja.

"Sa i përket mungesës sime në media, jemi mësuar me modelet e vjetra të politikës. Partia nuk është vetëm e kryetarit, por politika shqiptare ka nevojë për elita të reja. Mund të kem munguar unë, por jo Luan Rama, Petrit Vasili, Klajda Gjosha, Floida Kërpaçi, Nasip Naço, etj. Kështu që, po risjell në vëmendje shprehjen: Më mirë të qani nga malli se nga halli, sa të kenë hall socialistët se mund të kërcasë ndonjë çizme tjetër”, u shreh Kryemadhi.

Sa i takon batutave me çizmen e hedhur në kuvend nga Kryemadhi ditën kur u emërua në kuvend kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku, kryetarja e LSI komentoi me nota humori edhe raportin e fundit të BERZH, ku thihet se vendi ynë do të jetë në nivele të njëjta ekonomike me vendet e rajonit vetëm pas 60 vitesh.

“I bie që vendi të përmirësohet kur unë të jem 104 vjeç. Do thonë brezat e rinj dhe nipat e mbesat e mia :”'Tu thaftë dora që nuk i re në kokë Ramës që ta shkundte pak nga trutë' do të thonë brezat e rinj. Kjo duke parë ritmet që po zhvillohet ky vend. Shpresa vdes e fundit, ndaj shpresojmë te integrimi evropian”, u shpreh Kryemadhi.

Të fundit