Selanik/ Pas 38-vjeçares, me coronavirus edhe i biri, këto ditë kishte frekuentuar edhe shkollën

Një ditë pasi në Selanik u një grua konfirmua rasti i parë i infektuar me coronavirus, sot mediat raportojnë për një të dytë, pikërisht djalin e 38-vjeçares.

Mediat greke, shkruajnë se djali i gruas rezultoi pozitiv pasi të dy kishin udhëtuar së fundmi në Milano. Aktualisht janë shtruar në spital në AHEPA dhe janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore.

Ajo që ka përhapur më shumë panik është fakti se djali ka frekuentuar shkollën gjatë këtyre ditëve dhe sot u mbyll për arsye parandaluese.