Video/ Njolloset Parlamenti i Greqisë, persona të maskuar hedhin bojë dhe bomba tymuese

Disa persona të maskuar kanë njollosur me bojë dhe me bomba tymuese Parlamentin e Greqisë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, rreth orës 14.00, kur grupi i agresorëve kanë hedhur bojë dhe tymuese në drejtim të godinës së legjislativit grek.

Nga të dhënat e deritanishme, Policia helene njofton se po hetohet nëse personat që e kanë kryer aktin kanë lidhje me rastin Koufodinas.

Motivet e sulmit janë ende të paqarta.