VIDEO/ Sulm me armë në Universitetin e Turqisë, 4 të vdekur

Të shtëna me armë janë shënuar në një universitet në Turqi ku si pasojë 4 persona kanë mbetur të vdekur.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Fakultetin e Edukimit të Universitetit Eskisehir Osmangazi (ESOGÜ).

CNN Turk, bën me dije se si pasojë kanë mbetur të vdekur 4 persona nga personeli i universitet (sekretari i fakultetit, anëtar i fakultetit dhe pedagogu).

Mësohet se policia ka vënë në pranga një person të dshuar për ngjarjen…