Zidane me dhimbje kokë, dëmtohet ylli i ekipit

Një “epidemi dëmtimesh” ka prekur Real Madridin në këtë fillim sezoni. Trajneri Zinedine Zidane nuk e ka pasur për asnjë moment grupin e plotë, ndërsa tani ka marrë dhe një goditje më të madhe.

Mesfushori Toni Kroos është dëmtuar në sfidën ndaj Granadas dhe nuk dihet se sa do të mungojë. Rikthimi i Modricit dhe Isco u mendua se do të sillte qetësi në Madrid, por diçka e tillë nuk është e thënë të ndodhë.

“Pas testeve mjekësore të kryera sot, Toni Kroos është diganostikur me probleme në këmbën e majtë nga stafi ynë mjekësor”, – shkruan klubi madrilen duke shuar çdo dileme.