Aksioni në Durrës, Basha thirrje Prokurorisë: Arresto Saimir Tahirin dhe kreun e bandës

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ka bërë sot thirrje Prokurorisë të arrestojë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, për shkak të mbushjes së vendit me drogë.

Basha përshëndeti aksionin e prokurorisë në portin e Durrësit dhe dogana, që solli arrestimin e 18 policëve dhe doganierëve. Megjithatë, për kryedemokratin, të arrestuarit janë vetëm ushtarë, pasi drejtuesit e drogës janë Tahiri dhe kreu i bandës, kryeministri Edi Rama.

Basha tha se Prokuroria duhet të arrestojë Tahrin dhe kreun e bandës, por nuk mund ta bëjë këtë sepse u rri në kokë vetting-u i Ramës.