Bën postime raciste në Twitter, fansat i kundërvihen Shawn Mendes

Mandatory Credit: Photo by Sara Jaye Weiss/Shutterstock (10328924a) Shawn Mendes, Camila Cabello Shawn Mendes and Camila Cabello Portraits, Los Angeles, USA - 05 Dec 2015

Shawn Mendes ka bërë disa postime raciste në Tëitter, çka ka nervozuar shumë fansat e tij.

Në një nga postimet e tij, ai shkruan:

‘Mund të shikoj ngjyrën e zezë teksa del nga ty Lauren.’ 

Menjëherë, fansat e kanë komentuar negativisht duke i kthyer qindra përgjigje. Pas këtij momenti nuk ka munguar as reagimi i Mendes, i cili i kërkoi ndjesë fansave të tij duke u shprehur se ishte shoku i tij i cili kishte hakuar adresën e tij për të bërë disa postime qesharake.

Pavarësisht këtij fakti ndjekësit e Shawn kanë insistuar se kjo ishte një gënjeshtër dhe se këngëtari nuk ishte duke mbajtur përgjegjësi për postimet e bëra.