Flash News

Bota

Prek deputeti turk: Familja ime ndodhet nën rrënoja, nuk kam asnjë informacion

Prek deputeti turk: Familja ime ndodhet nën rrënoja, nuk kam

Mijëra njerëz kanë ndërruar jetë dhe të tjerë janë plagosur. Shifra të larta flasin edhe për të mbijetuar që gjenden nën rrënoja pas tërmetit tragjik që goditi Turqinë dhe Sirinë mëngjein e sotëm.

Deputeti i në Hatay, Hüseyin Yayman ka rrëfyer se tërmeti shkatërrues po mban nën rrënoja aktualisht edhe familjen e tij.

“Fatkeqësisht, tërmeti dhe fatkeqësia që ndodhi është shumë e madhe. Zoti e ndihmofte kombin tone. Dy vëllezërit e mi, gratë e tyre, motra ime, kunati im, fëmijët e tyre janë në rrënoja dhe ende nuk kemi marrë asnjë informacion prej tyre”, tha deputeti.

Të paktën 10 qytete turke janë goditur ndejshëm nga tërmeti i shkallës 7.8 rihter. Më shumë viktima numëron Gaziantep.

Të fundit