Flash News

Ditari i Maxhorancës

Balla ‘bast’ para zgjedhjeve: LSI nuk merr më shumë se pesë mandate, mbajeni shënim!  

Balla ‘bast’ para zgjedhjeve: LSI nuk merr më shumë se

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka vendosur një bast të fortë para zgjedhjeve të 25 prillit, se LSI nuk fiton më shumë se pesë mandate deputetësh.

I ftuar në ‘Real Story’, Balla thotë se LSI e konsideron pushtetin si një tepsi që duhet ndarë në disa pjesë.

“LSI nuk i kalon 5 mandate. Mbajeni shënim dhe më ftoni në natën e 3-4 pas zgjedhjeve mos ja lodhni mendjen shqiptarëve për këtë çështje. Unë vura pragun në gjuhën politike.

Sic thoshte kreu i PD, LSI është një lloj ngjitësi te thembra e këpucës që e konsideron pushtetin si tepsi që duhet ndarë copa-copa”, tha Balla.

Të fundit