Flash News

Ditari i Maxhorancës

Hekurudha Tiranë-Durrës, Rama na ‘shiti’ një projekt 3D të kopjuar nga Katari

Hekurudha Tiranë-Durrës, Rama na ‘shiti’ një projekt

Mirëmëngjes dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Komisionin Evropian dhe Bankën Evropiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë”.

Ky ishte mesazhi i kryeministrit Edi Rama në profilin e tij në Facebook-un këtë mëngjes, teksa postoi një video 3D nga projekti i hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës.

Pa kaluar ende 24 orë nga ky postim, rezulton se këto pamje janë kryekëput copy-paste, bashkë me muzikën në sfond.

Nëse bëjmë krahasimin e pamjeve rezulton se pamjet janë njësoj me projektin e Katarit të publikuar në youtube që në vitin 2016.

 

Të fundit