Flash News

Ditari i Maxhorancës

Kuvendi ‘vlon’ nga debatet, socialisti kapet duke luajtur shah

Kuvendi ‘vlon’ nga debatet, socialisti kapet duke luajtur shah

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur edhe sot me debate dhe diskutime. Deputetët e opoziës kanë ëkruar kryeministrin Rama të jetë i pranishëm, për të diskutuar mbi skandalin ‘McGonigal’ ashtu sikurse iu referuan në këkresën e paraqitur për interpelancë.

Por teksa, Kuvendi ishte përfshirë nga vorbulla e debateve, duket se njëri prej socialistëve nuk ishte i interesuar me diskutimet e kolegëve.

Bëhet fjalë për deputetin socialist Eduart Shalsi, i cili është ‘kapur mat’ teksa luan shah në tryezë.

Opozita bllokoi foltoren teksa kryeparlamentarja Lindita Nikolla iu mbylli mikrofonin duke iu hequr të drejtën e fjalës. Demokratët kërkojnë prezencën e Ramë,s i cili pas publikimit të skandalit ‘McGonigal’ ka munguar në dy seancat plenare.

Të fundit