Flash News

Ditari i Maxhorancës

Opozita e kërkon në Kuvend, Rama reagon në rrjetet sociale

Opozita e kërkon në Kuvend, Rama reagon në rrjetet sociale

Ka ardhur reagimi i Edi Ramës në rrjetet sociale, teksa opozita në Kuvend po i kërkon të shkojë për të dhënë shpjegime për lidhjet e tij me McGonigal. Rama ka sulmuar opozitën, ndërsa thotë se marrëdhëniet Shqipëri-SHBA janë të forta.

Ai mohon të jetë nën hetim nga autoritetet në SHBA, ndërsa më herët kryedemokrati Sali Berisha ka publikuar një dokument që tregon të kundërtën. Edhe SPAK ka nisur hetimet për çështjen McGonigal.

Në reagimin e Ramës nuk jepet asnjë shpjegim për çështjen dhe për faktin që për të dytin herë radhazi nuk shkon në Kuvend për t’iu shmangur përballjes me opozitën.

“Kjo është një tallje e madhe dhe e shpifur e politikës pa din e as iman me ata që i shkojnë mbrapa kësaj politike figurash të diskredituara, të cilët duan të mbulojnë diellin me shoshë, ndërkohë që marrëdhëniet tona me SHBA dhe institucionet amerikane janë më të forta se kurrë.

Kush i ka dy fije mend e kupton se ç’është e tërë kjo histeri vetëgjyqësie politike e mediatike,mbi një gjyq në Amerikë për një zyrtar të FBI të cilin drejtësia e nongratave këtu pretendon se është korruptuar nga unë, ndërkohë që drejtësia amerikane s’ka asnjë akuzë a pretendim.

Një abuzim total me lirinë e fjalës,me të vërtetën,me publikun,në një dëshpërim total moral, politik, elektoral, ku me shpifje ekstreme synohet manipulimi i opinionit me një çështje të hetuar nga drejtësia amerikane që ka shkuar në gjykatë e që s’ka asnjë lloj lidhje me ne këtu!”-shkruan Rama.

Të fundit