Flash News

Ditari i Opozitës

“Dorëheqja është detyrim”, opozita publikon sloganin e protestës së 11 shkurtit

“Dorëheqja është detyrim”, opozita publikon sloganin

Opozita ka publikuar sloganin e portesës së 11 shkurtit, e cila do të mbahet para Kryeministrisë në orën 12:00.

Slogani është publikuar nga deputetja Ina Zhupa përmes një postimi në Facebook.

“…Dorëheqja është detyrim. Ju ftojmë të bashkoheni, më 11 Shkurt ora 12:00, t’i dalim zot Shqipërisë, pluralizimit, votës së lirë, demokracisë”, thuhet në sloganin që ka publikuar Zhupa.

Protesta e organizuar nga opozita vjen pas skandali ‘McGonigal’ ku u shfaq edhe emri i kryeministrit Edi Rama, për lidhjet e ngushta me ish-zyrtarin e FBI-së.

Një artikull i fundit i ‘New York Times’ përpos detajeve nga lidhja e ngushtë mes Ramës dhe McGonigal, ka hedhur dyshime se ambasada amerikane në Tiranë dhe diplomatja Yuri Kim, mund të kenë qenë të informuar për takimet mes tyre.

 

Dokumenta bashkëngjitur

Të fundit