Flash News

Ditari i Opozitës

Kaos në Kuvend/ Bardhi ‘përplaset’ me Peleshin, Nikolla përjashton demokratin nga seanca

Kaos në Kuvend/ Bardhi ‘përplaset’ me Peleshin, Nikolla

Rinisja e seancës plenare ka vijuar me debate, prplasje dhe përjashtime. Kryeparlamentarja Lindita Nikolla ka përjashtuar nga eanca deputetin demokrat Gazment Brdhi.

Shkak u bë një ‘përplasje’ me stij dhe ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi, pasi ky i fundit mori fjalën për të folur në një kohë që deputeti Ervin Salianji ndodhej në foltore.

Seancën e fundit, Nikolla ndoqi të njëjtën linjë. Në momentin që opozita kërkon diskutimin e skandalin ‘McGonigal’, përdor përjashtimin për t’i hequr të drejtën e fjalës në Kuvend opozitës.

Saimir Korreshi dhe Bledjon Nallbati janë shfaqur duke i rënë bilbilit në shenjë proteste, ndërsa demokratët e tjerë i binin tavolinave me duar. 

Të fundit