Flash News

Ditari i Opozitës

“Një hap përpara”/ Del himni i protestës së 7 korrikut, kënduar nga Renis Gjoka dhe Big Basta

“Një hap përpara”/ Del himni i protestës së 7

“Një hap përpara” do të jetë himni i protestës së 7 korrikut. Kënga është risjellë nga këngëtarët Renis Gjoka dhe Big Basta.

Kënga, përmes vargjeve të saj iu bën thirrje shqiptarëve të çohen kundër padrejësive që iu bëhen. Videoklipi i këngës përmbën momentet “pikante” nga protestat e qytetarëve, situatat e ndryshme me të cilat ata janë përballur, duke nisur nga shembjet e shtëpive, etj.

Kujtojmë që protesta do të zhvillohet nesër në orën 19.00 para kryeministrisë. E thirrur nga kryedemokrati Sali Berisha, por e drejtuar nga Fronti për Shpëtimin e Shqipërisë, protesta pritet të bëjë bashkë, qytetarë, artistë, politikanë dhe shoqëri civile.

“Një hap përpara”/ Del himni i protestës së 7

Të fundit