Flash News

Ditari i Opozitës

Parlamenti s’lejoi diskutimet për çështjen ‘McGonigal’, Salianji: Sot do publikonim fakte të reja për përfshirjen e Ramës

Parlamenti s’lejoi diskutimet për çështjen

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është shprehur me kritika ndaj seancës së sotme parlamentare ku mazhoranca nuk pranoi të diskutohej çështja e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal dhe akuzat për lidhjen e tij me Edi Ramën.

I ftuar në Tv Panorama, Salianji tha se sot opozita do të publikonte fakte për të diskutuar me mazhorancën në lidhje me akuzat për përfshirjen e kryeministrit Edi Rama në aferën e ish-zyrtarit të FBI-së Charles McGonigal që u arrestua në SHBA dhe akuzohet edhe për marrje të parave nga një shtetas shqiptaro-amerikan si dhe fshehje të takimeve me kryeministrin e Shqipërisë.

Ervin Salianji: Sot mazhoranca ishte më e pacipë e paturpë. Mazhoranca nuk tentoi se nuk gjeti dot mënyrë për të shfrytëzuar përçarjen e opozitës se u bllokua seanca e nuk u lejua të bënin nga këto lojërat me opozitën.

Sot ata shkelën çdo normë të parlamentarizmit pa u skuqur fare për të shmangur debatin publik, fakte dhe fakte të tjera që do kemi kohë ti publikojmë, ne sot do i publikonim në Kuvend për të bërë debat me PS.

Sot mazhoranca iu fsheh si djalli temjanit dhe ikën me vrap. Të jepnin përgjigje si qeveria është përfshirë në afera korruptive që dëmtojnë interesat e Shqipërisë në raport me SHBA.

 

Të fundit