Flash News

Ditari i Opozitës

Përballja me Veliajn,Belind Këlliçi: Betejë për të hequr një model që ka 8 vite në krye të Bashkisë

Përballja me Veliajn,Belind Këlliçi: Betejë për

Kandidati i opozitës për kandidatë Bashkie në Tiranë, Belind Këlliçi ka komentuar vendimin e grupimit të Alibeajt për të nxjerrë kandidat tjetër për Bashkinë e Tiranës në zgjedhjet lokale.

Këlliç shtoi më tej se beteja e tij, si kandidat i “Bashkë Fitojmë”, është për të hequr një model që ka 8 vite në krye të Bashkisë së Tiranës, atë të Erion Veliajt.

Vota e demokratëve do të shkojë tek kandidati që kanë zgjedhur primare, kolegun nuk dua ta komentoj. Në këtë përballje me Veliajn beteja është për të hequr një model që ka 8 vite. Qytetarët e kanë parë prej 8 vitesh nëse ka bërë punë të mjaftueshme. Qyteti sot ka probleme me kostot e jetesës, trafikun e rënduar, në këtë stres dhe ankth jetojmë çdo ditë, qytet ku kemi prodhuar numrin më të lartë të fëmijëve azmatikë, vuan për hapësira publike, s’ka parqe e lulishte, por ka kulla betoni e pretendohet se është mbjellur pema e 1 miliontë”, shprehet Këlliçi.

Këlliçi vijon më tej teksa thotë se nga taksat që do mbledhin nga kryeqyteti, nuk do i çojë miliona euro të qytetarëve për objekte fantazmë siç është inceneratori, por për shërbime për qytetarët.

“Për të rrëzuar këtë model, për të ecur me ritmin, kam dalë më programin tim për problematikat që ka Tirana, s’duhet të humbim edhe 4 vite të tjera.

Transporti publik do jetë falas për qytetarët. Nga taksat që do mbledhin nga kryeqyteti, nuk do i çojë miliona euro të qytetarëve për objekte fantazmë siç është inceneratori, por për shërbime për qytetarët.

Unë zgjidh problemin kryesor trafikun e rënduar, inkurajoj qytetarët të përdorin transportin publik”, tha Belind Këlliçi në Panorama TV.

Të fundit