Flash News

Ditari i Opozitës

Votimi i rezolutës/ Bardhi-Ramës: Ti je pronari i Arben Ndokës dhe porositnit vrasje

Votimi i rezolutës/ Bardhi-Ramës: Ti je pronari i Arben Ndokës

Është miratuar në Kuvend pr. rezolutën anti korrupsion e propozuar nga Partisë Socialiste. Kjo pr.rezolutë mori 76 vota pro, dy kundër dhe asnjë abstenim.

Gjatë votimit të rezolutës, ka pasur dhe një debat të ashpër mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi dhe Edi Ramës.

Bardhi i është drejtuar Ramës me fjalët: ‘Ti do të luftosh korrupsionin dhe krimin? Ti je mafioz. Je pronari o Arben Ndokës. Na e solle këtu dhe bashkë me të u shpallët si dashnorë të drejtësisë, ndërkohë që porosisnit vrasje’.

Të fundit